rule.title
خانه / قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

"نزدیک" با ایجاد بستری امن برای سرمایه‌گذاری، امکان سرمایه‌گذاری کاربران در بخش‌های مختلف بازارهای مالی را فراهم آورده است که استفاده کاربران از سامانه "نزدیک" به معنای قبول مقررات استفاده از سامانه که ذیلا بیان گردیده محسوب می‌گردد.

1. تعاریف

واژگان این متن حمل بر معنی ذیل می‌گردد:

"نزدیک": منظور شرکت "آوای نزدیک سرمایه (سهامی خاص)" با نام تجاری "نزدیک" است که در این متن اختصارا "نزدیک" نامیده می‌شود.

سامانه: بستری متعلق به "نزدیک" که به منظور استفاده از خدمات آنلاین "نزدیک" فراهم شده و حق استفاده از آن برابر با شرایط قراردادی و سند حاضر از طریق وب و اپلیکیشن به کاربران اعطا می‌شود.

سایت: وب‌سایت "نزدیک" به آدرس https://nazdik.org

کاربر: هر بازدید كننده از سامانه "نزدیک" که با ثبت نام در سامانه داراي حساب كاربري شده و مجاز به دسترسي به بخشي از داده‌ها مي‌باشند.

حساب کاربری: فضایی که کاربر پس از پاسخ به سوالات و ارائه اطلاعات درخواستی، برای فعالیت در سامانه "نزدیک" در اختیار خواهد داشت.

پلن: منظور پلن‌های سرمایه‌گذاری که با توجه به ارزیابی "نزدیک" از ریسک‌‌پذیری کاربر به او پیشنهاد می‌گردد.

اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار "نزدیک" قرار داده می‌‍‌شود.

فورس ماژور: منظور از فورس ماژور وقایعی است که قابل پیشگیری و پیشبینی از سوی "نزدیک" نبوده و اجرای تعهد "نزدیک" را به حالت تعلیق درآورد. مواردی مانند فیلترینگ، قطع شبکه اینترنت، تغییر قوانین کشور، شورش، حوادث طبیعی و مواردی از این دست، فورس ماژور محسوب می‌گردند.

2. مقررات عمومی

1-2- هرگونه استفاده از سامانه "نزدیک" به معنای پذیرش قوانین و مقررات مندرج در سامانه بوده و متخلف از آنها قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

2-2- "نزدیک" ممکن است برخی از قوانین مندرج در سایت خود را در طول فعالیت تغییر دهد. اگرچه در صورت اجرایی شدن این اقدام، از پیش اطلاع رسانی لازم خواهد شد اما مسئولیت اطلاع به موقع از قوانین و مقررات به روز شده با کاربر خواهد بود.

3-2- کسانی که بالای 18 سال دارند مجاز به عضویت در سامانه هستند. "نزدیک" حق دارد حساب هر عضوی را که به 18سالگی نرسیده است با رعایت تمامی جوانب قانونی تصفیه و فورا ببندد و در این صورت بدیهی است که استفاده از سامانه توسط وی به هر طریق دیگر، سوءاستفاده محسوب شده و "نزدیک" حق پیگرد قانونی آن را برای خود قائل است.

4-2- هر نوع دسترسی غیرمجاز به سامانه "نزدیک"، اعم از ساخت حساب کاربری با هویت جعلی یا به هر طریق دیگری غیر از ثبت‌‌ نام با هویت واقعی، از مصادیق ماده 1 قانون جرایم رایانه‌ای در خصوص دسترسی غیرمجاز بوده و قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

5-2- "نزدیک" استانداردهای فیزیکی و سازمانی و تکنولوژیکی را برای جلوگیری از دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی کاربران و هویت آنان به کار می‌گیرد اما کاربران با علم به این که در هرحال اینترنت یک وسیله ایمن نیست و محرمانگی اطلاعات شخصی ممکن نیست 100% تضمین شود با دسترسی "نزدیک" به اطلاعات شخصی و مالی‌شان موافقت می‌نمایند.

6-2- کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعات و هر فعالیتی در سامانه که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آنها صورت می‌گیرد بر عهده آنان است.

7-2- "نزدیک" تلاش خود را با استفاده از استانداردها و فناوری‎‌های رایج روز برای حفاظت از اطلاعات و حریم‌شخصی کاربران خواهد نمود؛ اما این شرکت تعهدی در قبال خسارات مستقیم، غیرمستقیم، اتفاقی، تبعی و کیفری ناشی از دسترسی و استفاده‌ی کاربران از سرویس‌های مرتبط با "نزدیک" ندارد.

8-2- چنانچه کاربری به نمایندگی از شخصیت حقوقی در سامانه ثبت‌نام نماید باید بر اساس مقررات داخلی آن شخصیت حقوقی، نماینده مختار آن مجموعه محسوب شود و مسئولیت هرگونه تخلفی متوجه خود وی خواهد بود.

9-2- "نزدیک" هیچ تعهدی در قبال خسارت مستقیم، اتفاقی، تبعی، غیرمستقیم و کیفری ناشی از دسترسی و استفاده شما از سامانه ندارد.

10-2- هر لینک و مطلب و ادعایی مرتبط با "نزدیک" که به واسطه اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ، یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود مسئولیتش با منتشر کننده است و "نزدیک" هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

11-2- "نزدیک" متعهد می‌شود اطلاعات دریافتی از کاربران یا درباره کاربران را در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار نخواهد داد، مگر به حکم مراجع قانونی.

12-2- "نزدیک" در جهت اطلاع رسانی در خصوص مواردی مانند "نزدیک" شدن زمان سررسید سرمایه‌گذاری، خدمات و سرویس‌های ویژه و مواردی از این دست، ممکن است برای کاربران ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربر تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشد، می‌تواند عضویت در دریافت خبرنامه را در پروفایل خود لغو کند.

13-2- "نزدیک" کلیه خریدهایی که در بازارهای مالی مختلف انجام می‌دهد، به نیابت از کاربر سفارش‌دهنده بوده و هیچ مالکیت و بالتبع تکالیف مالیاتی و مانند آن بر سهم‌های خریداری شده نخواهد داشت.

14-2- کلیه محتوای سایت و اپلیکیشن و کلیه شبکه‌های اجتماعی "نزدیک"، صرفاً متعلق به "نزدیک" بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از "نزدیک" غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

15-2- "نزدیک" نسبت به تعلیق خدمات خود ناشی از وقوع فورس ماژور هیچ مسئولیتی نخواهد داشت اما در صورت وقوع فورس ماژور، حداکثر تلاش خود را برای اطلاع به موقع به کاربر، جبران زیان کاربر و حل مشکل به کار خواهد بست.

3. حساب کاربری

1-3- به محض ارائه درخواست ثبت نام در سامانه "نزدیک" در خواست‌کننده می بایست اطلاعات مورد نیاز از جمله کد معرف عضویت در سامانه سجام، شماره حساب سجامی خود و نیز نام کاربری و گذرواژه محرمانه را جهت ورود به سایت ارائه نماید. در صورت پذیرش درخواست ثبت وی عضو سامانه محسوب خواهد شد و این امر به این معناست که وی با مقررات این سامانه موافقت کرده است. "نزدیک" حق دارد در هر زمان لازم دید نسبت به راستی‌آزمایی اطلاعات کاربران اقدام نماید.

2-3- چنانچه کاربر سجامی نباشد، "نزدیک" وی را برای ثبت نام در سامانه سجام، به وب‌سایت سجام هدایت خواهد کرد.

3-3- "نزدیک" کلیه اطلاعات کاربران را از طریق سامانه‌ی سجام دریافت می‌نماید و قبول سند حاضر به معنای رضایت کاربر به دسترسی و ذخیره اطلاعات دریافتی کاربر از سامانه سجام است.

4-3- "نزدیک" این حق را دارد که حساب افراد توهین کننده، افترا زنندگان و افرادی که به هر دلیلی اقدام به تخریب وجهه "نزدیک" کنند را با اخطار معلق و در صورت تکرار حذف کند و از ارائه سرویس به آنها خودداری کند و این افراد پس از حذف حق فعالیت مجدد در سامانه را نخواهند داشت لکن می‌توانند در تماس با پشتیبانی "نزدیک" توضیحات خود را ارائه کنند و چنانچه برای "نزدیک" قانع کننده بود، حساب آنها مجددا فعال می‌گردد اما "نزدیک" در این خصوص تعهدی بر عهده نخواهد داشت.

5-3- کاربران خود شخصا مسئول محافظت از محرمانه بودن حساب و گذرواژه محرمانه و تعیین اشخاص مجاز به دسترسی و استفاده از آن حساب می‌باشند و "نزدیک" به هیچ وجه در قبال خسارتی که مستقیم یا غیر مستقیم معنوی یا مادی در نتیجه افشای اطلاعات مربوط به اسم کاربری یا رمز ورود متوجه کاربر شده، مسئولیتنخواهد داشت.

6-3- کلیه ارتباطات "نزدیک" با کاربران از طریق پیام داخل سامانه‌ای و یا شناسه‌های رسمی موجود در سایت خواهد بود و "نزدیک" در مورد سایر تماس‌ها تحت عنوان این سامانه هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

7-3- "نزدیک" تعهد می‌کند که اطلاعات شخصی و مالی کاربر و آدرس‌های تماس با او را از دیگر اعضا کاملا محرمانه نگه دارد.

8-3- عضویت اولیه در سامانه رایگان است، اما "نزدیک" در آینده بر اساس استراتژی‌های تجاری خود و خدمات افزوده پلن‌های غیررایگان ارائه خواهد داد.

9-3- کمیسیون‌های ارائه خدمت پیش از پرداخت سود به سرمایه‌گذار بر اساس جداولی که در سامانه به وی ارائه می‌گردد کسر خواهد گردید.

10-3- داده‌هایی که هنگام ثبت نام مستقیماً از کاربر أخذ می‌شود، شامل شماره همراه و مشخصات فردی، صرفاً جهت احراز هویت کاربر و امکان برخورداری از خدمات نزدیک استفاده میشود.

11-3- برای شروع فرایند سرمایه گذاری در اپلیکیشن نزدیک، شماره ملی فرد جهت استعلام و احراز هویت فرد از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) مورد نیاز است.

12-3- نزدیک متعهد میشود، داده‌ها و اطلاعات کاربران را به اشخاص ثالث اعم از حقیقی و یا حقوقی با مقاصد تجاری و غیرتجاری خارج از حیطه خدمات، افشا ننماید.

13-3- کاربران هرگونه شکایت را می‌توانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن 021-49763763 مطرح کنند و یا از آدرس ایمیل support@nazdik.org برای ثبت شکایات خود استفاده کنند.

14-3- کاربران در صورت مواجهه با هرگونه مشکل و خطای احتمالی در سامانه، می‌توانند از طریق "گزینه گزارش" خطا در قسمت پشتیبانی سامانه مراتب را به اطلاع مجموعه آوای نزدیک سرمایه برسانند.

4. مقررات سرمایه‌گذاران

1-4- سرمایه‌گذار پس از ایجاد حساب کاربری در سامانه و پاسخ به سوالات مطروحه در سامانه، پلن پیشنهادی سرمایه‌گذاری را از "نزدیک" دریافت می‌نماید، این پلن قابل تغییر می‌باشد و صرفا یک پیشنهاد برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌تر محسوب می‌گردد و هیچ مسئولیتی برای "نزدیک" نخواهد داشت.

تبصره: سرمایه‌گذار فقط یکبار امکان اصلاح یا تغییر پلن سرمایه‌گذاری خود را خواهد داشت.

2-4- سرمایه‌گذار در هرمرحله‌ای تا پیش از پرداخت وجه سرمایه‌گذاری، می‌تواند از ادامه سرمایه‌گذاری انصراف دهد؛ در این صورت "نزدیک" نسبت به نگهداری اطلاعات وی اقدام خواهد کرد.

3-4- پرداخت‌ وجه به صورت آنلاین و از طریق درگاه شرکت کاریزما خواهد بود.

4-4- سرمایه‌گذار پس از انتخاب پلن و پرداخت وجه، امکان لغو سرمایه‌گذاری و پس گرفتن وجه واریزی را از طریق "نزدیک" نخواهد داشت.

تبصره: در صورت اضطرار کاربر برای بازپس‌گیری تمام یا بخشی از سرمایه‌گذاری خود، وی باید با مراجعه به پشتیبانی "نزدیک"، اقدام به ارائه درخواست نماید و "نزدیک" در پذیرش یا عدم پذیرش این درخواست مختار است.

5-4- سرمایه‌گذاران در طول فرآیند کار با سامانه "نزدیک" حق تغییر اطلاعات و شماره حساب خود را ندارند مگر در شرایط خاص و پس از هماهنگی با "نزدیک".

6-4- استفاده از نام، عکس یا لوگو و تجربه فعالیت سرمایه‌گذاران، در جهت معرفی و اشتراک گذاری تجربیات آنها از کار با سامانه "نزدیک" و فقط با رضایت آنها می‌تواند صورت گیرد.

5. درخواست برداشت

1-5- کلیه درخواست‌های برداشت، چه تمام سرمایه و چه بخشی از آن، با مراجعه به حساب کاربری در اپلیکیشن نزدیک قابل ثبت است.

2-5- پس از ثبت درخواست برداشت، چه تمام سرمایه و چه بخشی از آن، طی 2 تا نهایتا 7 روز کاری به حساب کاربر واریز خواهد شد.

3-5- تمامی پرداخت‌ها به شماره حساب متصل به سجام کاربران انجام خواهد شد و کاربر نمی‌تواند درخواست واریز به شماره حساب دیگری داشته باشد.

4-5- پس از درخواست برداشت کاربران موظف به پرداخت هیچ مبلغی به عنوان جریمه ابطال نخواهند بود

5-5- در صورت برداشت بخشی از سرمایه، پلن سرمایه‌گذاری کاربر با مابقی سرمایه ادامه خواهد یافت.

6. نقض توافق

1-6- "نزدیک" بر حسب این توافقنامه و بر حسب قانون عملا و بدون پذیرش هر نوع مسئولیت در صورت اتفاقات و وقایع زیر، می‌تواند اقدام به محدود ساختن فعالیت کاربر و تعلیق حساب کاربری وی نماید. همین طور "نزدیک" می‌تواند به صورت موقت یا دائم فعالیت کاربر را ممنوع و یا عضویت او را لغو یا محدود نماید و بدون این که به حقوق او زیانی وارد شود از دسترسی کاربر به سامانه ممانعت به عمل آورد، تا زمانی که حقوق خود را استیفا نماید. این موارد عبارتند از:

- هنگامی که قرارداد حاضر نقض شود.

- چنانچه "نزدیک" نتواند نسبت به اطلاعات ارائه شده توسط کاربر مطمئن شود.

- چنانچه "نزدیک" متوجه فعالیت مشکوک اکانت کاربر شود، مانند ورود و خروج مکرر با آی.پی‌های متفاوت.

تبصره: گاهی "نزدیک" برحسب ارزیابی خود تصمیم می‌گیرد که به کاربران ممنوع‌الفعالیت فرصت فعالیت دوباره بدهد چرا که کاربری که ممنوع شده یا عضویت او لغو گردیده نمی‌تواند به ثبت نام در سامانه "نزدیک" مبادرت ورزد یا تحت هر شرایطی از سایت بهره برداری نماید. در این حالت ممکن است "نزدیک" به او اجازه فعالیت مجدد بدهد.

2-6- چنانچه کاربر این قرارداد را نقض کند "نزدیک" حق دارد مبلغ جریمه یا ایراد زیان را از کاربر استیفا نماید و به تشخیص خود از راه‌های قانونی و مراجعه به محاکم علیه کاربر دعوای حقوقی مطرح کند.

7. مالکیت فکری "نزدیک"

1-7- کلیه محتویات موجود در سایت اعم از متن‌ها و غیر آنها، طرح‌های گرافیکی، علایم، آیکون‌ها، نمادها، نشانه‌های صوتی، عددی، اطلاعیه‌های گردآوری‌شده، برنامه‌های الکترونیکی همه تحت تملک "نزدیک" و جزو حقوق وی می‌باشد و به عنوان حقوق طبع و علامات تجاری و قوانین مالکیت فکری و ابداعی "نزدیک" محسوب می‌گردد.

2-7- محتويات بایگانی شده در سامانه، دارای مالکیت انحصاری است و حقوق آن برای "نزدیک" محفوظ است و به عنوان حقوق طبع محفوظ و علامات تجاری و حقوق و قوانین مالکیت فکری و ابداعی محسوب می‌شود.

3-7- "نزدیک" و برندهای متعلق به آن، کلمات و نشانه‌های دیگر موجود در سایت و سامانه و علامات تجاری ثبت شده یا غیر ثبت شده متعلق به "نزدیک" است و تحت حمایت حقوق و قوانین مالکیت علائم تجاری قرار دارد.

4-7- نشانه‌ها و علامت‌های تجاری که متعلق به "نزدیک" نیست و بر روی سامانه موجود است، متعلق به صاحبان آن است که ممکن است همکار "نزدیک" باشند یا نباشند و یا از جانب "نزدیک" حمایت بشوند. لذا در هر حال این علائم نباید مورد سواستفاده و کپی قرار گیرند.

تبصره: چنانچه کاربری معتقد است حقوق مالکیت فکری وی نقض شده است، این امر را به "نزدیک" اطلاع دهد، "نزدیک" علی‌رغم نداشتن هیچگونه مسئولیت حقوقی در این خصوص، تلاش خود را برای احقاق حقوق کاربران خود خواهد نمود.

© 1398-1401 - تمامی حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به آوای نزدیک سرمایه می باشد.(مسئولیت محدود)