یک راه بهتر برای سرمایه گذاری پرسود و مطمئن

مولفه های زیادی دست به دست هم می دهند تا بازار سرمایه را به دنیایی سردرگم تبدیل کنند. نزدیک با تحلیل روزانه بازار سرمایه سعی می کند تا راه رسیدن به هدف های مالی شما را کوتاه کند.

مسیر پیش روی شما در سرمایه گذاری

اصول سرمایه گذاری

سرمایه گذاری، اصول و روش‌های منحصر به فردی دارد؛ این اصول، نه به صورت فرمولی جادویی و همه جانبه، بلکه به شکل روش‌هایی برای رسیدن به بیشترین سود، کمترین ریسک و مناسب‌ترین نقدشوندگی ارائه می‌شوند و برای هر فرد کارکرد متفاوتی دارند:

هدف گذاری مالی

مهم‌ترین اصل برای شروع سرمایه‌گذاری، مشخص بودن هدف سرمایه گذاری است. اینکه طی چند سال آینده، برای چه منظوري، با چه پلن سرمایه گذاری و با در نظر گرفتن چه میزان سرمایه‌ی اولیه و مستمری قصد سرمایه گذاری دارید، هدف گذاری شما را مشخص می‌کند.

ترکیب بهینه دارایی

داشتن ترکیبی از دارایی‌ها، یکی از اصول مهم سرمایه گذاری‌ است. اصلی که با تقسیم سرمایه‌ شما به سبدهای مختلف، مستقیما به میزان سود، ریسک و نقد شوندگی سرمایه شما مرتبط می‌شود. البته برای دستیابی به ترکیب بهینه در این تقسیم سرمایه، سنجش ریسک پذیری شما، امری بسیار ضروری است.

نظم مالی

داشتن نظم در پیشبرد اهداف مالی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع وجود نظم مالی در سرمایه گذاری علاوه بر اینکه سود مستمر را سبب می‌شود، با سازماندهی فعالیت های مالی شما، از زیان های پیش بینی نشده نیز جلوگیری می‌کند.

هماهنگی اهداف و راهبرد

فرآیند‌های اقتصادی در دنیای پرتنش امروزی، با نوسانات زیادی روبرو هستند. به همین علت، باید تلاش کرد تا با رصد مستمر بازدهِ ترکیب دارایی که اتخاذ کرده‌ایم و مقایسه‌ی آن‌ با اهداف مالی از پیش تعیین شده، راهبردهای متفاوتی برای شرایط مختلف اتخاذ کنیم.

شروع سرمایه گذاری

ترکیب دارایی

صندوق درآمد ثابت: این صندوق شامل اوراق مشارکتی است که سود ثابت (بین ۲۲ تا ۲۴ درصد در سال) را به متقاضیان پیشنهاد می دهد. این سرمایه گذاری، برای سرمایه گذار بدون ریسک یا سرمایه گذار ریسک گریز بسیار مناسب است.

صندوق طلا: این صندوق شامل «گواهی سکه طلا» بوده و رفتار قیمتی مشابهی با سکه طلا دارد. در خرید صندوق طلا بجای طلای فیزیکی، علاوه بر آنکه محدودیتی در مقدار خرید وجود ندارد، خطرات ناشی از سرقت و یا حفاظت فیزیکی طلا در زمان خرید و فروش طلا نیز به صفر می‌رسد.

صندوق سهام: این صندوق متشکل از سهام و اوراق بهادار بوده و هر سودی که از بابت دارایی این صندوق حاصل شود به نسبت سهام هر سرمایه گذار تقسیم می شود.

میزان ریسک سرمایه گذاری
حد بالا
حد پایین

سرمایه گذاری درست

میزان ریسک سرمایه گذاری
حد بالا
حد پایین

فرض کنید ۵ سال پیش، ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان را به شیوه های مختلف سرمایه گذاری کرده بودید. میزان دارایی حال حاضر شما،‌ براساس مدل‌های مختلف سرمایه گذاری بدین صورت خواهد بود.

استفاده همزمان از مشاور مالی و الگوریتم‌های هوشمند مالی

نزدیک، با استفاده از سرعت و دقت چندین و چند الگوریتم هوشمند مالی و ترکیب آن با تجربه‌ی مشاوران مالی زبده‌ي خود، بهترین برنامه سرمایه گذاری را برای شما تدارک دیده است. پس همین حالا، از خدمات مالی نزدیک بهره‌مند شوید.

سفر سرمایه گذاری خود را با نزدیک شروع کنید