سوالات متداول

 • نزدیک یک پلتفرم امن برای سرمایه گذاری مستقیم، در سبدهای دارایی با سوددهی‌های مختلف است. برای ساخت حساب کاربری در سایت نزدیک، بر روی شروع سرمایه گذاری کلیک کرده و پس از پاسخ به چند سؤال، وارد حساب کاربری شخصی خود شوید. این حساب کاربری، امکان سرمایه‌گذاری حرفه‌ای و استفاده از انواع مشاوره‌های مالی را در اختیارتان قرار می‌دهد.
 • خیر. افتتاح حساب و استفاده از تمامی خدمات نزدیک به‌صورت کاملاً رایگان برای شما امکان‌پذیر است.
 • یکی از فلسفه‌های تیم سرمایه‌گذاری نزدیک، فراهم‌آوری امکان سرمایه‌گذاری برای همه‌ی افراد، با هر میزان درآمد و سرمایه‌ای است. از این بابت، هیچ حداقلی برای سرمایه گذاری در نزدیک، استفاده از مشاوره‌های مالی و برخورداری از مزایای بازار سرمایه برای شما عزیزان وجود ندارد. در واقع تعیین مدت، میزان پیش پرداخت و مبلغ سرمایه گذاری ماهانه، کاملا در اختیار شماست.
 • استراتژی تیم سرمایه‌گذاری شرکت نزدیک، فراهم آوری بیشترین سود برای شما و درعین‌حال جلوگیری از آسیب به اصل سرمایه‌‌‌تان است. از این بابت، پس‌ازآنکه میزان ریسک‌پذیری‌تان را سنجیدیم، سرمایه شما را حداقل تا سه ماه در صندوق‌های درآمد ثابت (با سود روزشمار، ثابت و صد در صد تضمینی ۲۴ درصدی) سرمایه گذاری می‌کنیم. این عمل باعث می‌شود حاشیه سود امنی برای سرمایه گذاری شما ایجاد شود و سرمایه‌گذاری‌های ریسکی‌تر در صندوق‌های طلا و سهام، از سود سرمایه‌ی شما در صندوق درآمد ثابت انجام شود. در نتیجه نوسانات بازار سرمایه، هیچ‌گاه به اصل پول شما آسیبی وارد نمی‌کند.
 • سود سالانه دارایی‌های مالی شما،‌ بسته به درجه ریسک‌پذیری‌تان می‌تواند بین ۲۴ تا ۴۰ درصد محاسبه گردد. درواقع انتخاب هر کدام از دارایی‌های مالی پرریسک‌تر (با سود متغیر) و دارایی‌های مالی بی‌خطر (با سود ثابت)، آورده‌ی متفاوتی را متوجه سرمایه‌تان خواهد کرد.
 • خیر. سرمایه گذاری در «نزدیک» معاف از مالیات بوده و طی این سرمایه‌‌گذاری، هیچ‌گونه مالیاتی به اصل و سود سرمایه‌ شما تعلق نمی‌گیرد.
 • خیر. سرمایه شما مستقیماً در صندوق‌های مختلف، سرمایه گذاری می‌گردد. بااین‌حال، هر زمان که بخواهید، می‌توانید اصل و سود سرمایه‌تان را از این صندوق‌ها استعلام کرده و از طریق اپلیکیشن نزدیک آن را وصول کنید.
 • خیر. با ایجاد وقفه در واریز وجوه ماهانه، سوددهی سرمایه‌ی موجود شما ادامه پیدا خواهد کرد، اما در صورت عدم سرمایه‌گذاری ماهانه، زمان تحقق هدف مالی شما برای سرمایه‌گذاری به تأخیر خواهد افتاد.
 • خیر. هیچ محدودیتی برای جابجایی اصل و سود پول شما وجود ندارد. در نتیجه هر زمان که اراده کنید، می‌توانید از طریق دکمه پرداخت، تمام یا بخشی از سرمایه خود را جابجا کنید.
 • سرمایه گذاری در پلتفرم نزدیک، بر اساس میزان ریسک پذیری شخص شما انجام شده و به سرمایه‌گذاری بهینه و شخصی‌سازی‌شده در صندوق‌های موجود می‌انجامد. علاوه بر این، نزدیک از هدر رفت وقت شما برای صدور و ابطال‌ مالکیت دارایی‌های مختلف هم جلوگیری می‌کند. همچنین با استفاده از نزدیک، برخلاف اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، امکان مشاهده‌ و مقایسه‌ سود دارایی‌هایتان را به تفکیک در اختیار خواهید داشت. در واقع شما با استفاده از پلتفرم نزدیک هم، مستقیماً در حال سرمایه گذاری در این صندوق‌ها هستید؛ با این تفاوت که دیگر از حضور فیزیکی و درگیری با مناسبات پیچیده‌ی بازار سرمایه خبری نخواهد بود و روند سرمایه‌گذاری شما به سادگی هر چه تمام‌تر انجام خواهد شد.
 • صندوق‌های همکار با شرکت نزدیک، همگی تحت نظارت بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. صندوق‌هایی که از اعتبار بالایی در بازار سرمایه برخوردارند و تاکنون حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان دارایی را تحت مدیریت خود داشته‌اند. سرمایه شما نیز مستقیماً در این صندوق‌ها سرمایه گذاری می‌گردد. از این بابت، می‌توانید در رابطه با امنیت سرمایه خود کاملاً مطمئن بوده و سرمایه خود را از طریق نزدیک رشد دهید.
 • کارت هدیه نزدیک، یک محصول ویژه برای کسانی‌ است که می‌خواهند هدیه‌‌ای ماندگار به دوستان، آشنایان و عزیزانشان اهدا کنند. این کارت هدیه، یک حساب سرمایه گذاری در شرکت نزدیک است که مبلغ اولیه آن (حتی درصورتی‌که هدیه گیرنده روند سرمایه‌گذاری را ادامه ندهد) روزبه‌روز رشد می‌کند. درواقع با استفاده از این کارت هدیه، سرمایه و سود آن را یکجا به عزیزانتان هدیه می‌کنید.